Ako si vybrať vhodný strih pre vašu postavu.

Je pre Vás ťažké rozhodnúť sa, ktorý strih je pre Vás ten pravý? Nemusíte sa báť, sme tu pre Vás a radi Vám s tým pomôžeme.

V tomto článku Vám priblížime všetky možnosti strihov, ktoré sú dostupné pre všetky odevy šité na mieru, z našej ponuky.

Veríme, že tento stručný náhľad do sveta Tailore-made Vám pomôže rozhodnúť sa, ktorý strih či už košele alebo pánskeho obleku bude vyhovovať Vášmu telu a poskytne Vám nezameniteľné pohodlie, ktoré oceníte nie len pri každodennom, ale aj príležitostnom nosení.

 

Poďme sa, teda pozrieť na košele. 

Pri košeliach si môžeme vybrať z dvoch možností strihu; buď Slim fit alebo Regular fit.

Znie to jednoducho, že? A predsa to nie je take ľahké, ako to znie.

Pri voľbe strihu pánskej košele je veľmi dôležité, aby ste si nevybrali strih, v ktorom sa budete cítiť stiesnene a nepohodlne, napriek tomu, že Vám ho Vaša partnerka alebo známi odporučili.

Väčšina z nás si myslí, že ak košeľa, tak jednoznačne “Slim fit”, pretože Slim fit je dnes „trendy.

Mnohí z nás máme taktiež tendenciu zamieňať si Regular fit košeľu  s Relaxed fit, mysliac si, že ak si zvolíme Regular fit, košeľa nám bude príliš voľná a nebudeme v nej vyzerať dostatočne príťažlivo.

Takže, otázka znie: Ktorý strih si mám teda vybrať? Odpoveď sa skrýva v dvoch veľmi dôležitých parametroch: Tvar a veľkosť Vášho tela. 

Na základe  tvaru a veľkosti Vášho tela dokážete rýchlo a jednoducho určiť, ktorý strih je pre Vás ten pravý.

 

Slim fit je skvelou voľbou, ak tvar Vášho tela patrí do jednej z nasledujúcich kategórií;

Štíhly alebo chudý typ postavy, rovnako pre mužov, s nie príliš veľkým množstvom svalovej hmoty. Košeľa so strihom Slim-fit bude na všetkých pánoch s týmto typom postavy vyzerať jednoducho skvele.

Hlavným rozdielom medzi Slim-fit strihom a Klasickým Regular-fit strihom je oblasti v pásu, ktorá má zúžený strih, tak aby štíhla silueta postavy vynikla. Rukávy sú v porovnaní s klasickým strihom približne rovnako široké. Slim fit košele majú obvykle na chrbte záhyby, vďaka ktorým sa látka košele v oblasti pásu zúži.

Ďalšia technika šitia, ktorá sa používa pri Slim-fitových strihoch, predstavuje úpravu bočných častí košele, ktoré sú zastrihnuté do šikma namiesto rovných, tak aby sa zredukovala látka v oblasti pásu. Tento strih zaistí zvýraznenie Vašej štíhlej siluety a zároveň dobre sedí na pleciach a v okolí hrude.

Takže,  ak máte široké plecia alebo je váš trup úzky, v porovnaní so zvyškom tela, budete vyzerať skvele, keď si zvolíte na mieru ušitú Slim-fit pánsku košeľu.

 

Teraz sa spoločne pozrieme na výhody klasického Regular-fit strihu, kde si viac priblížime, pre ktoré typy postáv je tento strih vhodnejší ako Slim-fit.

Disponujete väčšou porciou svalov ? Alebo máte priemernú postavu, prípadne mierne bruško?

Potom je klasický strih Regular-Fit pre Vás ako stvorený.

Regular-fit košele sa vyznačujú priamym strihom po bokoch, takže látka v oblasti pásu nie je zúžená. To môže magicky zredukovať niektoré z vašich vyčnievajúcich kriviek, pri zachovaní dokonalého prispôsobenia košele Vášmu hrudníku a pleciam.

Aj keby ste nemali čo skrývať, no Váš trup má podobný obvod ako Váš pás alebo brucho, prípadne je Váš pás širší ako trup, klasický strih „Regular-Fit“ bude pre Vás tou správnou voľbou.

 

Pri nohaviach je to viac menej jednoznačné, ale predsa len si v skratke prejdeme zopár detailov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere strihu kvalitných pánskych nohavíc.

 

Môžete si vybrať z troch možností a to;

Klasický strih (Regular-fit),

Úzky strih (Slim-fit) alebo

Tesný strih (Skinny-fit).

 

Klasický strih (Regular fit) – je najuniverzálnejšou možnosťou pánskych nohavíc z našej ponuky, ktorá je medzi mnohými pánmi dlhodobo obľúbená. Tu je niekoľko dôvodov, prečo;

V zásade ich môžete nosiť do práce, na obchodné rokovania alebo bežne, takmer kdekoľvek vo svojom voľnom čase.

Bez problémov ich môžete kombinovať s neformálnymi alebo formálnymi topánkami a vždy Vám dodajú elegantný vzhľad a zároveň poskytnú veľké pohodlie.

Nohavice sú pomerne úzke okolo stehna, strihané priamo nadol. Tí z vás, ktorí nevynechávajú ani jeden deň cvičenia nôh vo fitku a majú väčšie lýtka, ocenia túto skutočnosť, pretože tento typ nohavíc Vám poskytne dostatočný priestor, ktorý zabezpečí, aby ste sa pri chôdzi cítili pohodlne.

Niektorí z vás si môžu myslieť, že počas nosenia pôsobia širokým dojmom, no môžeme Vás ubezpečiť, že opak je pravdou.

Vďaka svojumu čistému strihu priamo nadol si zachovávajú čisté línie, ktoré Vášmu celkovému vzhľadu dodajú iskru elegancie.

 

Úzky strih (Slim fit) - je najobľúbenejší zo všetkých uvedených strihov.

Myslím, že väčšina z nás pozná hlavný dôvod, prečo. Jednoducho preto, že vyzerá perfektne na takmer každom chlapovi.

Slim fit nohavice sú nie len trendy, ale aj elegantné, pohodlné a ľahko kombinovateľné s akýmkoľvek oblečením, vhodné pre takmer každú príležitosť.

Poďme sa však pozrieť na detaily. Nohavice poskytujú dosť miesta na to, aby ste sa cítili pohodlne a zároveň zvýraznili tvar Vašich nôh. Túto nenahraditeľnú vlastnosť majú vďaka užšiemu otvoru na nohy a mierne vyššiemu sedu, v porovnaní s bežnými regular-fit nohavicami.

Ak nohavice s úzkym strihom slim-fit nie sú ešte súčasťou Vášho šatníka, dôrazne odporúčame vyskúšať minimálne jedny a zažiť ich nezameniteľnú jedinečnosť.

 

Tesný strih (Skinny fit) je Vašou treťou možnosťou pri nákupe našich vysoko kvalitných pánskych nohavíc. V súčasnosti sa tento strih teší veľkej popularite medzi mnohými, pre svoju trendovosť a nadčasovosť.  Možno si myslíte, že tesný strih pánskych nohavíc vyzerá skvele na komkoľvek, kto má chudšie nohy. My však vieme, že veľa mužov s akýmkoľvek typom tela a akoukoľvek hrúbkou nôh obľubuje skinny strih nohavíc najmä pre dosiahnutie zúženejšieho vzhľadu ako pri slim fit nohaviciach.

Dúfame, že Vám tento sprievodca pomôže pri rozhodovaní o tom, ktorý strih či už pánskej košele alebo pánskych nohavíc Vám bude sedieť najlepšie.

Pamätajte, že v dnešnej dobe neexistujú žiadne obmedzenia v móde a dokonca vyskúšanie niečoho nového, ako napríklad tesný strih nohavíc (skinny fit) Vám môže priniesť príjemný zážitok a dokonca ešte lepší výsledný efekt Vášho celkového outfit.

Ak nám niečo uniklo, dajte nám vedieť na adrese  info@cuztomen.com a my Vám radi pomôžeme.